Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines

Litvínovská knihovna má v září nabitý program

Friday, July 9, 2021, 2:41 PM

Městská knihovna se vrátila k původní provozní době

Již od 2. 9. nabízí Městská knihovna Litvínov balení učebnic všech formátů do folie, jak hlásá popis k akci na webu knihovny: „od notýsku po atlas“. Velké balení učebnic trvá až do 11. 9., a to každý den od 13 hod. do konce provozní doby daného dne; tj. v pondělí a ve středu do 18 hod., v úterý a ve čtvrtek do 17 hod. a v pátek do 16 hod. V rámci této akce navíc můžete využít slevu na registraci Vašeho dítěte do knihovny.
A pro všechny registrované dětské návštěvníky knihovny má dětské oddělení připravenou na 14. 9. od 14 hod. Výrobu placek s Denčou a Pájou a na 22. 9. také od 14 hod. Fortnite s Míšou a Vláďou. Děti si tak mohou vyrobit připínací placku anebo si zahrát hry na herní konzoli PlayStation 4 v herně dětského oddělení.
Dospělí návštěvníci se pak mohou těšit na oblíbené Tvoření bez talentu v pondělí 20. 9. od 15:00, kde si vyrobí ze staré plechovky parádní dekoraci. A máte-li rádi krásné krajinné fotografie, tak určitě nezapomeňte navštívit 15. 9. od 16 hod. vernisáž a následnou výstavu fotografií Jiřího a Jana Kolenových s názvem Krajinami. Výstava bude umístěna v prostorách knihovny až do 9. 11. 2021.
A jako každé září se i letos účastní knihovna celorepublikové sbírky pro Světlušku. V ulicích potkáte „Světlušky s lucerničkami“ v týdnu od 6. do 10. 9. V knihovně ale můžete přispět až do konce září, a to buď zakoupením upomínkových předmětů anebo samostatným finančním příspěvkem. K dispozici jsou zubní kartáčky svítící ve tmě, jednohlavé hrací karty a papírová tykadla.
To vše a mnohem více se uskuteční již v původní (standardní) otvírací době knihovny: v pondělí od 8 do 18 hod., v úterý a ve čtvrtek od 8 do 17 hod., ve středu od 13 do 18 hod. a v pátek od 8 do 16 hod.
Podrobný program naleznete na webu: www.knihovna-litvinov.cz, anebo se zastavte přímo za knihovníky pro tištěný program.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Silvie Knolová
e-mail: knolova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/741

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website