Facebook knihovny

Show the news headlines

Litvínovská knihovna má v září nabitý program

Friday, July 9, 2021, 2:41 PM

Městská knihovna se vrátila k původní provozní době

Již od 2. 9. nabízí Městská knihovna Litvínov balení učebnic všech formátů do folie, jak hlásá popis k akci na webu knihovny: „od notýsku po atlas“. Velké balení učebnic trvá až do 11. 9., a to každý den od 13 hod. do konce provozní doby daného dne; tj. v pondělí a ve středu do 18 hod., v úterý a ve čtvrtek do 17 hod. a v pátek do 16 hod. V rámci této akce navíc můžete využít slevu na registraci Vašeho dítěte do knihovny.
A pro všechny registrované dětské návštěvníky knihovny má dětské oddělení připravenou na 14. 9. od 14 hod. Výrobu placek s Denčou a Pájou a na 22. 9. také od 14 hod. Fortnite s Míšou a Vláďou. Děti si tak mohou vyrobit připínací placku anebo si zahrát hry na herní konzoli PlayStation 4 v herně dětského oddělení.
Dospělí návštěvníci se pak mohou těšit na oblíbené Tvoření bez talentu v pondělí 20. 9. od 15:00, kde si vyrobí ze staré plechovky parádní dekoraci. A máte-li rádi krásné krajinné fotografie, tak určitě nezapomeňte navštívit 15. 9. od 16 hod. vernisáž a následnou výstavu fotografií Jiřího a Jana Kolenových s názvem Krajinami. Výstava bude umístěna v prostorách knihovny až do 9. 11. 2021.
A jako každé září se i letos účastní knihovna celorepublikové sbírky pro Světlušku. V ulicích potkáte „Světlušky s lucerničkami“ v týdnu od 6. do 10. 9. V knihovně ale můžete přispět až do konce září, a to buď zakoupením upomínkových předmětů anebo samostatným finančním příspěvkem. K dispozici jsou zubní kartáčky svítící ve tmě, jednohlavé hrací karty a papírová tykadla.
To vše a mnohem více se uskuteční již v původní (standardní) otvírací době knihovny: v pondělí od 8 do 18 hod., v úterý a ve čtvrtek od 8 do 17 hod., ve středu od 13 do 18 hod. a v pátek od 8 do 16 hod.
Podrobný program naleznete na webu: www.knihovna-litvinov.cz, anebo se zastavte přímo za knihovníky pro tištěný program.

Silvie Knolová
e-mail: knolova@knihovna-litvinov.cz