Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2021

Knihovna má otevřeno celé prázdniny

Monday, July 26, 2021, 1:37 PM

Litvínovská knihovna nechystá letní uzavírku.

Na konci června informovala Městská knihovna Litvínov své čtenáře a příznivce na webu a sociálních sítích o letní změně provozní doby.  „Otevírací dobu jsme sice upravili, abychom v době dovolených byli schopni zajistit provoz, ale nechystáme žádnou letní uzavírku knihovny. Myslíme si, že čtenáři si uzavírek za minulé měsíce užili víc než dost,“ sdělila paní Gűttnerová, ředitelka knihovny. Nyní si již mohou návštěvníci knihovny užít všech běžných služeb knihovny naplno tak, jak jsou zvyklí. Kromě běžného půjčování knih a přístupu k internetu, si mohou vytisknout či naskenovat různé dokumenty, anebo využít služeb laminování a kroužkové vazby. Zachovány zůstaly i 4 e-knihy za měsíc. Dále je k dispozici balení knih, které knihovna nabízí především školákům na začátku školního roku. K těmto službám nově přibyla i stálá burza knih, kterou naleznete u výpůjčního pultu ve vstupní hale knihovny. Čerstvou novinkou je Burza online na facebooku Městské knihovny Litvínov, kde je každý týden zveřejněna čerstvá nabídka knih. Případný zájemce jen napíše ke zvolené knize do komentáře svůj požadavek a knihovnice se s ním spojí. Až do 9. 8. je ve společenské místnosti naistalována výstava paličkovaných krajek místních krajkářek „Herdulek“.  Pro „přespolní“ má knihovna připraveny vlastní turistické deníčky a vizitky. I lovci kešek – tedy příznivci geocachingu – jsou vítáni. Po správném zodpovězení záludné otázky po smyslu života a vůbec, inspirované knihou Douglase Adamse, je jim vydán klíček k těm správným dvířkům. Připraveny jsou také akce pro seniory. V rámci Univerzity volného času on-line běží přes léto přednášky Mgr. Jiřího Šlajsny a PhDr. Martina Nekoly. Zájemci o Virtuální univerzitu volného času se mohou již nyní přihlásit osobně v knihovně nebo na e-mailu: hrabinska@knihovna-litvinov.cz. „Kromě mnoha nových knih a audioknih, které čtenářům vřele doporučujeme, jsme zakoupili také nové deskové hry. A to nás inspirovalo k uspořádání akce Deskohraní pro seniory. Bude se konat 3. srpna zde u nás v knihovně,“ dodala paní Hrabinská, vedoucí oddělení pro dospělé. Městská knihovna Litvínov má i v době prázdnin skutečně co nabídnout: www.knihovna-litvinov.cz/akce. Neváhejte a přijďte se přesvědčit.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Silvie Knolová
e-mail: knolova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/740

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website