Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2021

Příměstský tábor litvínovské knihovny baví děti už 15 let

Monday, July 19, 2021, 3:01 PM

30 dětí si užilo další příměstský tábor s Městskou knihovnou Litvínov.

První ročník příměstského tábora pro malé čtenáře se uskutečnil ku 100. výročí založení litvínovské knihovny v roce 2006. „15 let uteklo jako voda a náš tábor slaví 15. narozeniny. Děkuji všem dětským knihovníkům, kteří se na přípravě a realizaci všech táborů podíleli. V knihovnách to není běžná aktivita a já jsem ráda, že mám tak šikovné lidi, kteří umí tuto akci s dětmi podniknout,“ vzpomíná ředitelka knihovny Marcela Gűttnerová.

Letošní tábor byl plný pohybu, zážitků a dobrodružství. V pondělí vyjelo 30 dětí do nového teplického Cirkus parku, kde se do sytosti vyřádily na nejrůznějších motorických atrakcích. V úterý se vlakem vyjely podívat na zvířátka do Zoologické zahrady v Děčíně. Největším miláčkem dětí byl krásný huňatý medvěd. Středu strávily v Litvínově, kde navštívily interaktivní výstavu Malý princ na zámku. Zde se projely na lišce, zjistily, co je baobab za plevel a již si nikdo z nich nesplete klobouk se slonem sežraným hroznýšem. Táborníci také nahlédli do zákulisí Docela velkého divadla. Ochotní herci jim ukázali, jak se pracuje s různými loutkami a rekvizitami a děti si mohly vše samy vyzkoušet. Ve čtvrtek se výletníci osvěžili v Aquacentru v Teplicích. Pátek proběhl v knihovně, kde si knihovníci pro děti připravili závěrečný fotokoutek, různé hry a soutěže.

„Úsměvy dětí mi prozradily, že to byl další skvělý tábor. Jsme moc rádi, že pro naše malé čtenáře můžeme každý rok připravit týden zážitků. Rád bych tímto poděkoval městu Litvínov, které tyto naše aktivity podporuje již 15 let. Pokud nyní litujete, že se vaše dítě na knihovnický tábor nedostalo, nevěšte hlavu. Pro děti pořádáme spoustu krásných akcí. Aby vám žádná neutekla, sledujte naše webové stránky knihovna-litvinov.cz a facebook Městské knihovny Litvínov. Od září zase začínáme,“ říká Vladimír Kraft, vedoucí dětského oddělení.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Vladimír Kraft
e-mail: kraft@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/739

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website