Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines

Březen je v litvínovské knihovně stále měsícem čtenářů

Wednesday, March 3, 2021, 8:45 AM

Litvínovská knihovna se i v současné situaci zapojila do celonárodní akce Březen – měsíc čtenářů

Do celonárodní akce Březen – měsíc čtenářů letos zasáhla pandemie. Knihovny mohou mít otevřena pouze výdejní okénka pro vracení a vyzvedávání předem objednaných knih. Výběr akcí pro čtenáře a návštěvníky knihovny se tak nese především v „online duchu“. „V této nelehké době jsme se rozhodli naše čtenáře podpořit vlídnými slovy a pohlazením na duchu. Po celý měsíc březen tak budeme na našem facebookovém profilu uveřejňovat různé citáty a   myšlenky povzbuzující mysl. A také tipy na prevenci a předcházení nemocí včetně doporučení na knihy. Navíc  jsme se rozhodli vytvořit  on-line zdravici čtenářům, abychom se alespoň tímto způsobem s nimi mohli potkat,“ vysvětlila úmysl knihovníků vedoucí oddělení pro dospělé paní Hrabinská. Avšak již od ledna 2021 se litvínovská knihovna pohybuje více v „online prostoru“. Pořádá tímto způsobem Univerzitu volného času a každý čtvrtek uveřejňuje krátkou přednášku na zajímavá témata s osobnostmi našeho regionu. Všechny příspěvky jsou k dispozici na tomto odkazu: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ Na youtube kanálu knihovny přibydou v měsíci březnu také ukázky lekcí informačního vzdělávání pro žáky základních škol a pro čtenáře, kteří by si rádi zapůjčili e-knihu také stručný video návod, jak na to. Litvínovská knihovna dlouhodobě nabízí 4 výpůjčky elektronických knih měsíčně a v rámci akce Březen – měsíc čtenářů bude vyhlášen jejich nejpilnější čtenář za rok 2020. Knihovníci dětského oddělení připravili pro své čtenáře, kteří dlouhodobě nemohou trávit svůj volný čas se svými oblíbenými knihovníky, Svět Minecraftu. Zde se budou moci s knihovníky potkávat a zažívat spoustu dobrodružství na různá témata z dětských knih. 

Možné zájemce tedy odkazujeme na webové stránky knihovny nebo facebookový profil, kde se dozvědí další podrobnosti: www.knihovna-litvinov.czhttps://www.facebook.com/knihovna.litvinov/

 

Za tuto zprávu zodpovídá:
Michaela Hrabinská
e-mail: hrabinska@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/736

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 11 a 12 - 17
Tuesday
8 - 11 a 12 - 17
Wednesday
13 - 17
Thursday
8 - 11 a 12 - 17
Friday
8 - 11

Log-in

Log-in to reader's account

About this website