Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2019

Slavnostní ukončení již XXIII. semestru Univerzity volného času

Thursday, June 6, 2019, 1:01 PM

Posluchači Univerzity volného času při Městské knihovně Litvínov slavnostně ukončili XXIII. semestr na litvínovském zámku.

Ve středu 5. června, přesto, že venku bylo přes 30 stupňů, se na hlavním sále Valdštejnského zámku sešla téměř třicítka seniorů, aby slavnostně ukončila již XXIII. semestr Univerzity volného času.  Vzdělávací úsilí studentů ocenila i lektorka oboru Letem světem, paní Blanka Brandová, která přiznala, že do knihovny přednášet seniorům chodí velmi ráda.

K vytvoření příjemné atmosféry přispěl klarinetový kvartet Klarinetika, který se výběrem repertoáru trefil seniorům  přímo do noty.

 Vysoké číslo semestru vypovídá o tom, že zájmovému vzdělávání seniorů se knihovna věnuje již pěknou řádku let. Mezi dříve narozenými čtenáři je o tento druh vzdělávání zájem a v posledních letech musela knihovna otevřít dokonce dvě paralelní třídy, aby zájemce uspokojila.

Součástí slavnostního koncertu bylo ocenění těch nejaktivnějších studentů, kteří byli odměněni, jak jinak než pěknou knihou.

Po letní přestávce se studenti zase sejdou v září. „Program příštího semestru je již připravený, takže mohu prozradit, že se senioři mohou těšit na svá oblíbená témata -  cestování a historii. Pokud také již patříte mezi dříve narozené a máte rádi popovídání si u kafíčka či čaje, přijďte mezi nás, protože sociální kontakt je důležitý pro duševní zdraví jedince a navíc získáte mnoho nových informací“, uvedla Eva Koudelková, organizátorka vzdělávání pro seniory v litvínovské knihovně.

Zájemci o studium se mohou hlásit až do září u paní Evy Koudelkové přímo v knihovně nebo na e-mail:  koudelkova@knihovna-litvinov.cz

 

Za tuto zprávu zodpovídá:
Eva Koudelková
e-mail: koudelkova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/706

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 11 a 12 - 17
Tuesday
8 - 11 a 12 - 17
Wednesday
13 - 17
Thursday
8 - 11 a 12 - 17
Friday
8 - 11

Log-in

Log-in to reader's account

About this website