Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2019

V knihovně se zalesklo ostří meče

Thursday, June 6, 2019, 8:34 AM

Litvínov/Prvňáčci ze Sportovní soukromé základní školy byli pasování na rytíře Řádu čtenářského

Více než 30 dětí a přes 60 rodinných příslušníků přišlo do Městské knihovny Litvínov na akci Pasování prvňáčků na čtenáře. Tento program byl vyústěním celoročního projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, na kterém spolupracujeme se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (dále jen SKIP). V rámci projektu děti pravidelně dochází do knihovny, seznamují se hravou formou s knihami a tím je podporována jejich čtenářská gramotnost.

Ve středu 5. 6. se knihovníci proměnili na pohádkové bytosti a do knihovny vlétl děsivý drak Analfabet. Jen díky pomoci dětí a statečnému rytíři Čtislavovi se podařilo království zachránit a král Knihorad I. Učtený mohl prvňáčky pasovat na rytíře Řádu čtenářského. Po zarecitování slavnostního slibu každé dítě dostalo knihu Kde se nosí krky, jejímž autorem je Miroslav Tvrz. Tato kniha je spolufinancována organizací SKIP ČR a minimálně další tři roky nebude volně k prodeji.

„Jsem na nové rytíře a rytířky Řádu čtenářského hrdý. Je vidět, že na sobě celý rok pracovali. Když ke mně přišli poprvé, sotva uzvedli písmenko A, ale dnes již sekají slabiky a jednotlivá slova tak, jako já dračí hlavy. Je z nich dobré rytířstvo a myslím si, že knihu jen tak z ruky neodloží. Již teď se těším na další školní rok a další prvňáčky,“ říká rytíř Čtislav, vedoucí dětského oddělení Vladimír Kraft.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Vladimír Kraft
e-mail: kraft@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/705

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 11 a 12 - 17
Tuesday
8 - 11 a 12 - 17
Wednesday
13 - 17
Thursday
8 - 11 a 12 - 17
Friday
8 - 11

Log-in

Log-in to reader's account

About this website