Facebook knihovny

Show the news headlines - archive of the year 2019

Studentky Univerzity třetího věku odpromovaly v Praze

Tuesday, May 21, 2019, 8:36 AM

Pátek 17. května byl velkým dnem pro naše dvě studentky Virtuální univerzity třetího věku, které ve studijním programu „Svět okolo nás“ získaly Osvědčení o absolutoriu.

Slavnostní promoce, konající se v Kongresovém sále České zemědělské univerzity v Praze, vyjadřuje nejen dosažení osobního úspěchu dříve narozených studentů, ale je také příležitostí jejich rodinných příslušníků, přátel a známých, se slavnostního aktu zúčastnit a vyjádřit svým blízkým obdiv a úctu.

Virtuální univerzita třetího věku je jedna z forem Celoživotního vzdělávání a u nás v knihovně běží již několik let, a to ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze.  Udržení dobré fyzické i duševní kondice však vyžaduje aktivní a činorodý přístup k životu a jedním ze způsobů je i vzdělávání, které pro osoby v pozdějším věku poskytuje právě VU3V. Je to všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání na vysokoškolské úrovni. V neposlední řadě poskytuje i velmi důležitý sociální kontakt seniorů v dané oblasti.

Studenti si vždy před začátkem semestru vyberou obor, který chtějí studovat. Lekce se konají jednou za čtrnáct dní, to se skupina studujících sejde a vyslechne si přednášku. Na konci každé hodiny společně absolvují test, ověřující získané znalosti.

Nový semestr bude zahájen v říjnu 2019 a tentokrát si naši senioři chtějí rozšířit své obzory rovnou ve dvou oborech. První skupina se bude seznamovat s životem a dílem jednoho z nejvýznamnějších umělců evropského baroka - G. L. Berniniho. Druhá třída se rozhodla studovat Pěstování a využití jedlých a léčivých hub. „Pokud i Vás tato témata zajímají, není nic jednoduššího, než zajít k nám do knihovny a přihlásit se. Absolvování jednoho semestru, to je zhruba 6 přednášek, stojí 300 Kč,“ říká Eva Koudelková, která je organizátorkou a tutorem vzdělávání seniorů v Městské knihovně Litvínov.

Eva Koudelková
e-mail: koudelkova@knihovna-litvinov.cz