Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2019

Studentky Univerzity třetího věku odpromovaly v Praze

Tuesday, May 21, 2019, 8:36 AM

Pátek 17. května byl velkým dnem pro naše dvě studentky Virtuální univerzity třetího věku, které ve studijním programu „Svět okolo nás“ získaly Osvědčení o absolutoriu.

Slavnostní promoce, konající se v Kongresovém sále České zemědělské univerzity v Praze, vyjadřuje nejen dosažení osobního úspěchu dříve narozených studentů, ale je také příležitostí jejich rodinných příslušníků, přátel a známých, se slavnostního aktu zúčastnit a vyjádřit svým blízkým obdiv a úctu.

Virtuální univerzita třetího věku je jedna z forem Celoživotního vzdělávání a u nás v knihovně běží již několik let, a to ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze.  Udržení dobré fyzické i duševní kondice však vyžaduje aktivní a činorodý přístup k životu a jedním ze způsobů je i vzdělávání, které pro osoby v pozdějším věku poskytuje právě VU3V. Je to všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání na vysokoškolské úrovni. V neposlední řadě poskytuje i velmi důležitý sociální kontakt seniorů v dané oblasti.

 Studenti si vždy před začátkem semestru vyberou obor, který chtějí studovat. Lekce se konají jednou za čtrnáct dní, to se skupina studujících sejde a vyslechne si přednášku. Na konci každé hodiny společně absolvují test, ověřující získané znalosti.

Nový semestr bude zahájen v říjnu 2019 a tentokrát si naši senioři chtějí rozšířit své obzory rovnou ve dvou oborech. První skupina se bude seznamovat s životem a dílem jednoho z nejvýznamnějších umělců evropského baroka - G. L. Berniniho. Druhá třída se rozhodla studovat Pěstování a využití jedlých a léčivých hub. „Pokud i Vás tato témata zajímají, není nic jednoduššího, než zajít k nám do knihovny a přihlásit se. Absolvování jednoho semestru, to je zhruba 6 přednášek, stojí 300 Kč,“ říká Eva Koudelková, která je organizátorkou a tutorem vzdělávání seniorů v Městské knihovně Litvínov.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Eva Koudelková
e-mail: koudelkova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/704

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 11 a 12 - 17
Tuesday
8 - 11 a 12 - 17
Wednesday
13 - 17
Thursday
8 - 11 a 12 - 17
Friday
8 - 11

Log-in

Log-in to reader's account

About this website