Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Knihovna pomáhá vyzrát nad počítačem

Wednesday, December 14, 2011, 3:54 PM

Litvínov/Litvínovská knihovna nabídne v novém roce zájemcům čtyři různé počítačové kurzy. Každý, kdo se bojí začít pracovat s počítačem, má nyní možnost se to v knihovně naučit.

V Městské knihovně Litvínov odstartují od ledna opět počítačové kurzy. „Po úspěších těchto kurzů v uplynulých letech, jsme se rozhodli s nimi v nových prostorech pokračovat a jejich nabídku dokonce rozšířit,“ říká Hana Polívková, jedna z knihovnických lektorek. Kurzy jsou určeny spíše pro začátečníky, kteří se s počítačem teprve seznamují. Naučí se zde totiž základní kroky a základní funkce vybraných PC programů. Zájemci si mohou vybrat z nabídky čtyř různě tematicky zaměřených lekcí. První lekce je zaměřena na práci s internetem a poštovním klientem. Posluchači se naučí efektivně vyhledávat na internetu, ukládat obrázky, ale naučí se také založit si vlastní emailovou adresu. V dalších třech kurzech chceme zájemce seznámit s prací s programy aplikace Microsoft Office. První kurz se tedy bude zabývat seznámením se základními funkcemi a ovládáním textového editoru Microsoft Word. Druhý kurz už se bude zabývat tabulkovým editorem Microsoft Office Excel. I zde se v rámci 150 minut posluchači naučí základní funkce tohoto programu a pod vedením lektora si vyzkouší vytvořit jednoduchou tabulku se základními funkcemi. Ve třetím kurzu se zase posluchači naučí vytvořit jednoduchou prezentaci v programu Microsoft Office PowerPoint. Cena všech čtyř kurzů je 100 Kč a délka jednoho kurzu je 150 minut. „Na tyto kurzy je ovšem potřeba se dopředu přihlásit buď přímo v knihovně, nebo telefonicky. K dispozici máme k těmto účelům 10 PC a moderně vybavenou PC učebnu,“ dodává ještě Polívková. Kurzy začínají už v polovině ledna příštího roku a konají se jak v dopoledních, tak i odpoledních hodinách. Termíny i bližší informace jsou uvedeny na webových stranách knihovny, nebo se zájemci mohou informovat přímo v knihovně.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=513
  2. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=514
  3. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=515
  4. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=516

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/178

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website