Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Mikuláš, čert a anděl navštívili předčasně knihovnu

Sunday, June 12, 2011, 9:02 AM

Litvínov/ Pracovníci dětského oddělení Městské knihovny Litvínov pro děti připravili speciální mikulášský program nazvaný Čertoviny. Malí koledníci byli nadšeni a jistě se na akci budou každoročně vracet.

Městská knihovna Litvínov letos nezapomněla na každoroční tradici návštěvy Mikuláše, čerta a anděla. Pro své malé čtenáře připravila na konci minulého týdne mikulášskou zábavu pojmenovanou Čertoviny podle hlavního protagonisty čerta. Knihovníci a knihovnice dětského oddělení pro děti přichystali spoustu nejrůznějších soutěží a her s čertovskou a vánoční tématikou. Soutěžilo se v družstvech a první soutěžní disciplínou byla židličkovaná. „Děti chodily okolo rozestavěných židlí. Na koho nezbyla židlička, musel z kola ven. Z každé skupiny zbyl ten nejdravější,“ vysvětluje jedna z knihovnic. Dále následovala hádanka, kterou si musely děti nejdříve poskládat z výstřižků z novin. Zasoutěžily si také ve skládání puzzle s obrázkem od Lady. „ Největší úspěch sklidila hra nazvaná lentilkovaná, kde děti musely pomocí brček přenášet lentilky z jedné misky do druhé,“ říká ještě knihovnice Jana Kratochvílová. Nechyběl ani znalostní test o čertech a zkouška paměti. Po vyhodnocení všech disciplín byla odměněna vítězná skupina. Potom už děti navštívili Mikuláš, čert a anděl. Mikuláš s čertem přítomné nejdříve vyzpovídali a zjišťovali. Pokud byly děti po celý rok hodné a řekly Mikulášovi básničku, nebo zazpívaly písničku, dostaly balíčky s dobrotami. „Čert si tento rok nikoho neodnesl. Uvidíme, zda děti své sliby splní a čert si je příští rok neodnese,“ dodává ještě Kratochvílová. O Čertoviny byl mezi dětmi veliký zájem, proto nebudou chybět v nabídce litvínovské knihovny ani příští rok.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=522

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/176

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website