Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

V knihovně se vyráběly adventní věnce

Monday, November 28, 2011, 7:00 AM

Dětské i dospělé oddělení Městské knihovny Litvínov nabídlo svým čtenářům možnost vyrobit si před první adventní nedělí adventní věnec.

S blížícími se Vánocemi se i litvínovská knihovna snaží nabídnout svým čtenářům krom knížek s vánoční tematikou také další připomínky a tradice spojené s těmito svátky. V dětském oddělení si děti pod vedením knihovníka dětského oddělení, Ondřeje Hogena, mohly vyrobit vlastní adventní věnec. Měly k dispozici korpusy, chvojí, stužky a množství přírodního materiálu na výzdobu. „O výrobu byl velký zájem. Dorazily jednak děti samotné, ale i v doprovodu maminek, které jim pomáhaly věnec vyrobit,“ říká Ondřej Hogen. Na konci týdne dostali možnost vyrobit si vlastní věnec pro změnu dospělí. Pod odborným vedením lektorky Jany Drechslerové se účastníci naučili postup výroby adventního věnce od vytvoření základu až po techniky přichycení větviček a ozdob. Zkušená lektorka nejdříve vše názorně ukázala. Méně zdatným pak ochotně poradila a pomohla. „Poté už jen záleželo na tvořivosti a nápadech jednotlivců, jak si svůj věnec vyzdobí,“ říká knihovnice Hana Polívková, organizátorka akce. Po dvouhodinovém snažení měl každý před sebou originální výtvor. Vyvrcholením celého podvečera byla cesta do kostela Sv. Michaela archanděla. Zde pro účastníky akce zahráli pod vedením pana učitele Skořepy žáci ZUŠ Litvínov několik adventních melodií na trubky a flétničky. Poté pan farář Grzegorz Czerny pronesl krátkou řeč a na závěr posvětil všechny adventní věnce. „Účastníci byli z akce, a především ze svých výrobků, nadšeni a těší se na příští rok nebo na podobné akce této“, hodnotí první ročník výroby adventních věnců Hana Polívková.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=521
  2. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=518

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/175

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website