Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Knihovna slavila sto páté narozeniny

Monday, November 21, 2011, 4:46 PM

18. listopadu má litvínovská knihovna narozeniny. Oslavila je se svými čtenáři při literárním a vzpomínkovém odpoledni.

Hlavní oficiální oslava 105. výročí vzniku knihovny proběhla již při slavnostním otevření po rekonstrukci. Nicméně přesné datum narozenin je 18. 11., a to knihovna oslavila se svými čtenáři. Na slavnostním odpoledni ve společenské místnosti se sešlo bezmála 60 gratulantů. Přivítala je ředitelka knihovny Marcela Gűttnerová a seznámila je s historií této instituce. „105 let pro knihovnu znamená dlouhou pouť průběžných vzniků a zániků, přesunů a změn názvů, podle toho jaké události zrovna hýbaly světem“, říká v historickém pořadí desátá ředitelka. Posluchače také zaujala zajímavá informace, že vlastně knihovna vznikla v hostinci U Vycpálků, nedaleko litvínovského nádraží. Zde bylo sídlo Národní jednoty severočeské, kde za podpory dalších spolků byla založena. Lidé měli vždy potřebu se scházet, sdružovat, získávat informace a vzdělávat se a k tomu knihovna slouží již 105 let. Informace doplnila jedna z bývalých ředitelek knihovny Drahoslava Kašpárková, která nahlas zavzpomínala na své knihovnické začátky a tvorbu katalogů. Krásný narozeninový dárek dostala knihovna od své věrné návštěvnice paní Františky Kostlánové, která zde uspořádala výstavu paličkované krajky. Závěrečným bonbónkem oslavy bylo autorské čtení bývalé knihovnice dětského oddělení Jarmily Křížové. Ta po odchodu do důchodu napsala humoristickou knihu s názvem „Do bytu psa nechci! A zlomit se nedám…“. Veselé vyprávění vykouzlilo úsměvy na tvářích posluchačů, kteří měli mnohdy podobné zkušenosti. Nakonec si všichni prohlédli vystavené historické fotky, publikace a kroniku. Společně pak u kávy debatovali o knihovnické minulosti i současnosti.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/174

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website