Facebook knihovny

V litvínovské knihovně se s výstavami roztrhl pytel

Monday, July 11, 2011, 2:57 PM

V Městské knihovně Litvínov si návštěvníci v měsíci listopadu mohou prohlédnout hned 5 výstav. Na své si přijdou „malí i velcí“ obdivovatelé sběratelských kousků i ručních prací.

V dětském oddělení litvínovské knihovny můžou návštěvníci v tomto měsíci obdivovat výtvory, které vzešly z výtvarných soutěží pořádaných knihovnou. Žáci prvních stupňů základních škol vyráběli papírové draky. Pro druhý stupeň byla určena soutěž Figurka na míru. Jejím zadáním bylo na míru pokreslit figurku, kterou od nás děti obdržely, a to na jedno z následujících témat: horor, dobrodružné, čarodějnice, humor, zamilované, herní knihy (fantasy). „Jak draků, tak i figurek se nám sešlo neuvěřitelné množství. Dětské čtenáře ovšem čeká ještě jeden velmi důležitý úkol, a to svými hlasy zvolit vítězné figurky pro jednotlivé kategorie, jež budou poté spoluvytvářet ráz dětského oddělení,“ říká knihovnice dětského oddělení Hana Šochmanová. V další výstavu vyústila i fotografická soutěž Zaostřeno na čtenáře. Lidé měli možnost od března do září zasílat fotografie, na nichž zachytili osobu čtoucí nebo zahloubanou. Soutěže se zúčastnilo 15 pohotových fotografů, kteří zaslali celkem 26 fotografií. „Zaslaným úlovkům, jež jsou k vidění ve Společenské místnosti naší knihovny, stojí rozhodně věnovat chvilku času. Nikdy by mě nenapadlo, jak jsou naši čtenáři vynalézaví.“ řekl knihovník Pavel Nedvěd. „Výstava bude probíhat do konce listopadu a z nejhezčích fotografií pak vznikne kalendář pro rok 2012,“ dodává ještě Nedvěd. Ve vstupní hale knihovny mají návštěvníci dále možnost prohlédnout si výstavu historických fotoaparátů z let 1910 až 1985. Součástí výstavy jsou i ostatní pomůcky fotografa ze zmíněných let. Výše zmíněné výstavy budou ukončeny 30. listopadu. 9. listopadu bude ve Společenské místnosti instalována ještě Výstava paličkované krajky. Výtvory Františky Kostlánové mohou návštěvníci knihovny obdivovat až do 8. ledna 2012. Součástí expozice budou i krajkářské pomůcky, jako herdule a paličky. Všichni zájemci jsou na prohlídku výstav srdečně zváni.

Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz