Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Knihovna se proměnila v noční školu magie

Tuesday, October 25, 2011, 5:42 PM

Litvínov/Pracovníci dětského oddělení litvínovské knihovny připravili pro své malé čtenáře zábavnou halloweenskou akci nazvanou S baterkou do knihovny. Večer měl u dětí obrovský úspěch.

S blížícími se Dušičkami a Halloweenem nabídla Městská knihovna Litvínov svým malým čtenářům možnost zúčastnit se strašidelného podvečera v knihovně. Celý program byl zaměřen v Halloweenském duchu. Všichni knihovníci i knihovnice dětského oddělení a stejně tak i děti, které se programu účastnily, byli oblečeni v kostýmech a maskách. Na úvod uvedl knihovník Ondřej Hogen, co by Joker z Batmana, děti do světa školy magie. Všechny pak proměnil v začínající mágy, kteří musejí plnit nachystané úkoly a zkoušky. Prvním úkolem mladých mágů bylo vytvořit z toaletního papíru mumii ze svého kolegy. Po té přišla na řadu zkouška chuti a hmatu. Se zavázanýma očima musely děti poznávat pochutiny, a to pouze prostřednictvím svých chuťových buněk. Stejně tak musely poznávat pouze podle hmatu nastražené předměty. Nesměla samozřejmě chybět zmínka o upírech. Dalším úkolem bylo proto vyhledávání knihy Drákula v online katalogu a její následné nalezení v regálu. Završením strašidelného večera byla návštěva knihovnického sklepení. Knihovníci zde dětem nachystali krvavé stopy a různé jiné nástrahy. „Byla to zkouška odvahy, kterou všichni adepti úspěšně prošli a složili tak čarodějnické zkoušky na výbornou,“ říká Vladimír Kraft, jeden z knihovníků, kteří večer pro děti připravili. Po úspěšném splnění všech zkoušek byli ještě vyhlášeni vítězové v jednotlivých disciplínách a také vybrán nejlepší kostým večera. Po deváté hodině se halloweenská knihovna vyprázdnila. „Účastníci nakonec v doprovodu svých rodičů odešli trénovat své nové magické dovednosti do svých domovů. Věříme, že se dětem první strašidelný večer v knihovně líbil a že se akce zařadí do pravidelného repertoáru knihovny,“ dodává ještě Kraft.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=503

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/171

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website