Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Veřejná služba pomáhá stěhovat knihovnu

Friday, August 26, 2011, 1:20 PM

Stěhování Městské knihovny Litvínov probíhá od začátku června a velký podíl práce na něm mají muži, kteří jsou zapojeni do veřejné služby v Litvínově.

Co to znamená přestěhovat knihovnu? Nekonečná řada těžké práce, při které knihovnicím, které se toto léto opravdu nadřely, pomáhají muži z litvínovské veřejné služby. A jak práce od června postupně probíhaly? Ve spolupráci s koordinátory na městském úřadě se před koncem školního roku musela do nové knihovny svézt asi třetina knižního fondu, která byla v přepravkách uložena na některých litvínovských školách, protože se do provizorních prostor nevešla. Potom bylo nutno přestěhovat všechny regály a další nábytek z půjčoven a ze sklepů z Vodní ulice do sklepních prostor nové knihovny. Těžké dřevěné regály nakládala část mužů na nákladní auto a druhá skupina je zase vykládala a nosila do sklepů v Soukenické. Potom následovalo převezení asi 60 tisíc knih z prozatímní půjčovny. Knihovnice a knihovníci museli všechny knihy polepit rádiovými bezpečnostními čipy, vyčlenit knihy do skladů, rozdělit a srovnat knihy do regálů a udělat revizi knižního fondu. Pomocníci z veřejné služby odnášeli knihy do regálů a do sklepů, kde je skládali na police. Práce je v knihovně ještě hodně, ale již se chýlí k vytouženému závěru. Veřejnou službu ještě čeká odvoz starého nepotřebného nábytku k likvidaci. Poděkování patří jak zaměstnancům knihovny, tak také mužům z veřejné služby. Slavnostní otevření pro veřejnost zahájí v rámci Svatomichelských slavností Den otevřených dveří 28. 9. od 11 do 16 hodin.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/index81.php

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/162

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website