Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Senioři rehabilitují s knihovnou

Monday, April 18, 2011, 10:32 AM

Litvínov/V Městské knihovně Litvínov odstartoval další obor Univerzity volného času, tentokrát se zaměřením na rehabilitaci a cvičení.

Seniorští studenti zábavné univerzity využili nabídky litvínovské knihovny a 15 se jich přihlásilo na obor Rehabilitace a cvičení. Tento obor navázal na přednášky konané v předchozím semestru. Stejně jako loni jsou přednášky vedeny zkušenou rehabilitační sestrou Alenou Sedláčkovou. Ta si jako první téma zvolila „Problematiku ramenního kloubu“. Posluchači se dozvěděli, jaké jsou možné příčiny problémů této partie těla a jaké jsou následné rehabilitační postupy a cvičení. „Senioři ocenili, když jim přednášející uvedla výčet odborných výrazů spojených s touto problematikou, které se často objevují v lékařských zprávách, a vysvětlila jim jejich význam,“ říká Pavel Nedvěd, organizátor akce. Na figurantce pak paní Sedláčková demonstrovala praktická cvičení na zlepšení funkce ramenního kloubu. Na závěr této první přednášky následoval prostor pro diskuzi. „Paní Sedláčková na poslední přednášce v předchozím semestru všem konkrétně poradila cviky pro zlepšení daného neduhu. Nyní se zajímala, zda došlo během půl roku k nějakému zlepšení,“ dodává ještě Nedvěd. Příště se senioři sejdou 21. 4. ve 14 hodin ve fitness centru. Zde se dozvědí, jak by měla vypadat vyvážená strava v jejich životě. Kromě toho si i vyzkoušejí stabilizační cvičení s overbalem.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Iva Freibergová
e-mail: freibergova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=454

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/146

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website