Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Litvínovská knihovna slaví svátek čtenářů

Sunday, July 3, 2011, 8:58 AM

Litvínov/V litvínovské knihovně jsou v plném proudu akce v rámci Března – měsíce čtenářů.

Městská knihovna Litvínov se opět zapojila do celostátní kampaně s názvem Březen – měsíc čtenářů 2011. Tu vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků. V centru zájmu je čtenář a čtení ve všech jeho formách. Cílem je nabídnout všem čtenářům a dalším návštěvníkům co největší kontakt s autory v rámci Maratonu čtení. „Litvínovská knihovna zajistila letos na Měsíc čtenářů hned dvě setkání s autory. Dne 21. 3. se žáci třetích tříd ZŠ Hamr setkají s autorkou dětských knížek Martinou Drijverovou. Ta přijde vyprávět o své knize Sísa Kyselá,“ chlubí se Marcela Gűttnerová, ředitelka knihovny. „Pro dospělou veřejnost jsme zase na 7. 4. připravili besedu se spisovatelem Alexanderem Stainforthem alias Davidem Kapsem, který bude hovořit o osudech Lady Jane, hlavní hrdince historické ságy ze středověku,“ dodává ještě Gűttnerová. Knihovna připravila pro všechny čtenáře i nečtenáře řadu jiných akcí. Hned první březnový den měli čtenáři dospělého oddělení možnost vyzkoušet si práci knihovníka a odečíst si sami knihy ze svého konta. „Přes první rozpaky si několik odvážlivců práci s počítačem a scannerem přece jen vyzkoušelo,“ říká knihovnice z dospělého oddělení. Děti mohou v průběhu měsíce s knihovnou „Péct příběh“. Společně vytvořit dílo, kde může každý svým pokračováním posunout děj jiným směrem. Zapojit se mohou buď přímo v dětském oddělení nebo na stránkách Dětského webíku. „Příběh už se nám začíná slibně vyvíjet a větičky začaly přibývat,“ říká spokojeně knihovnice z dětského oddělení. Dále byla vyhlášena fotosoutěž „Zaostřeno na čtenáře“. Té se může zúčastnit široká veřejnost. Stačí, když zájemci do září doručí do knihovny své fotografie osob čtoucích nebo zahloubaných ať na obvyklých, nebo na netradičních místech. V listopadu bude z došlých fotografií uspořádána výstava a z vybraných vznikne kalendář na rok 2012. Po celý březen v knihovně probíhá také minianketa „Na pustý ostrov si vezmu…“. Čtenáři nám v rámci ní sdělují, jakou knihu by si určitě vzali s sebou na opuštěný ostrov. Knihovna nezapomněla ani na seniory. Těm nabízí hned dvě dopolední setkání –10. 3. a 24. 3. v 10 hod. ve Společném domu seniorů U Bílého sloupu. Čeká je čtení citátů a bonmotů o knihách a čtenářích, povídání o knihomilství a exlibris nebo dobrovolný literární test. Tradičně knihovna ve dnech od 14. do 25. 3. vyhlašuje „Amnestii pro zapomnětlíky“. Všichni čtenáři mají možnost bez postihu vrátit knihy, na které již naskočila upomínka. Během března budou také pokračovat rozběhnuté projekty na podporu čtenářství, jako je Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka a cyklus s názvem Za pohádkou do knihovny v rámci projektu Celé Česko čte dětem. V litvínovské knihovně mohou zájemci vyplnit i čtenářskou anketu Magnesia Litera 2011. Hlasovat pro nejoblíbenější knihu, vydanou v roce 2010, je možno prostřednictvím elektronického formuláře nebo pomocí hlasovací kartičky, která je v knihovně k dispozici. 1000 vylosovaných čtenářů získá cenu od vydavatelství Knižní klub.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=469
  2. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=474
  3. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=468
  4. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=466

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/131

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website