Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

Litvínovská knihovna půjčí čtenářům knihy i z jiné knihovny

Sunday, April 3, 2011, 3:20 PM

Litvínov / Městská knihovna Litvínov pomůže studentům sehnat učebnice i z jiných knihoven, pokud je nemá ve vlastním fondu.

Knihovna zajišťuje pro své čtenáře k půjčení i knihy, které nemá ve svém fondu. Jedná se to takzvanou meziknihovní výpůjční službu (MVS), která umožňuje půjčování knih mezi jednotlivými knihovnami. Žádná knihovna nemá dostatečný zdroj peněz a hlavně odpovídající prostory na to, aby ve svém fondu měla všechny knihy, které vycházejí. Z tohoto důvodu byla zařízena služba, která pomáhá při zajišťování knih pro čtenáře. Tato služba se v naší knihovně provádí bezplatně (čtenář zaplatí pouze poštovné). Některé knihovny však požadují poplatek a tudíž jsme nuceni tuto částku čtenáři naúčtovat. „Největší část knih půjčujeme z fondu Městské knihovny Most a Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, ale zajišťujeme knihy i z vzdálenějších částí naší republiky, například z Ostravy, Brna, Českých Budějovic a Karlových Varů“ informovala pracovnice, která je pověřena tuto službu zajišťovat. „Čtenáři mají zájem o půjčování knih z jiných knihoven a v roce 2010 se jich takto půjčilo 177, většinou ke studijním účelům,“ dodala. Mnohdy si tímto způsobem studenti půjčí v litvínovské knihovně i učebnice, které ve svých vysokoškolských knihovnách, pro velký zájem, nemají šanci sehnat. Možná ne všichni čtenáři o meziknihovní výpůjční službě vědí, a tím pádem ji ani nevyužívají.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/sluzby.php?sub=101

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/125

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website