Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Press release

Show the news headlines - archive of the year 2011

V knihovně se hovořilo o infarktu myokardu

Wednesday, November 2, 2011, 2:06 PM

Litvínov / V Městské knihovně Litvínov se již naplno rozběhla zábavná univerzita pro veřejnost, tentokrát na téma zdravé srdce

Litvínovská knihovna pozvala zájemce na přednášku pana Patrika Cmoreje s názvem Infarkt myokardu. Přišlo si ji poslechnout bezmála 30 seniorů a zájemců z řad veřejnosti. První část přednášky byla teoretická. Pan Cmorej přítomné seznámil pomocí prezentace s funkcí srdce. Poté se zaměřil na příznaky infarktu a také na to, jakým způsobem poskytnout první pomoc. „Posluchači se dozvěděli spoustu zajímavých a užitečných informací. Třeba to, že nejlepší prevencí je střídmá strava, dostatek pohybu a sklenka červeného vína denně,“ říká Pavel Nedvěd, organizátor akce. Po krátké přestávce pak následoval prostor pro diskuzi a dotazy. „Někdy byly dotazy velmi úsměvné. Poté, co pan Cmorej řekl, že infarkt je možné si splést s plynatostí, ujišťovaly se seniorky, zda se bude záchranář zlobit, když zjistí, že místo infarktu přijel ošetřit tuto lapálii,“ dodává pobaveně Nedvěd. Další přednáška v rámci oboru Zdravověda a zdravá výživa, tentokrát na téma Jedovaté houby, se bude konat 23. 2. od 14 hod. ve Společném domě seniorů U Bílého sloupu. Všichni jsou srdečně zváni. Jednorázové vstupné je 30 Kč.

Za tuto zprávu zodpovídá:
Marcela Gűttnerová
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

Supplements

  1. www.knihovna-litvinov.cz/akce.php?sub=171&ida=452

Městská knihovna Litvínov
Soukenická 982, Litvínov, 436 01
telefon: 476 111 373
mobil: 603 831 042
IČ: 70226369
e-mail: info@knihovna-litvinov.cz
web: http://www.knihovna-litvinov.cz
Facebook: http://www.knihovna-litvinov.cz/facebook
Instagram: https://www.instagram.com/knihovnalitvinov
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCuHU_irIpvQLYCtjuVSb6SQ/videos

ředitelka knihovny
Mgr. Marcela Gűttnerová
604 588 453
e-mail: guttnerova@knihovna-litvinov.cz

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/tiskova-zprava/124

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website