Litvínov City Library

Litvinov City Library is a public library. Its purpose is to enable the equal access to information and cultural values for all citizens. This information and these values are contained in the book stock and information database of the library. The library promotes knowledge from all branches of science, technology, culture and art. It helps to improve the citizens' general and professional knowledge.

Jazyk / Sprache / Language

Basic operations of webside

Activities
Current activities and events
MKL TV
MKL TV - Městská knihovna Litvínov
Facebook knihovny
Facebook knihovny
Prolongation of loan
Prolongation of loan period
On-line catalogue
Entry the catalogue
Photo gallery
Photos from our library

Infomail about new activities of the library

Sociální sítě

Sledujte dění v knihovně prostřednictvím Facebooku, Instagramu a YouTube.

Facebook Instagram
YouTube RSS

Mission of the library

Vision
Podporujeme čtenářství, jsme místem vzdělávání, kultury, prožitků a setkávání. Jsme přirozenou součástí Vašeho života.
Motto
"We give advice, we find, we entertain, we wrap! "
Mission
Posláním naší komunitní knihovny je zprostředkování a zpřístupnění vzdělání bez bariér, rovný přístup k informacím a kultuře s důrazem na propagaci etických hodnot.

Biblioweb 2012

Logo Biblioweb 2012

Městská knihovna Litvínov získala 1. místo v celostátní soutěži o nejlepší webové prezentace knihoven Biblioweb 2015 v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené, 2. místo v kategorii knihoven v obcích od 15 do 30 tisíc obyvatel a 3. místo v absolutním pořadí bez rozlišení kategorií knihoven.

City Library Litvinov was in the Mirror Chapel of Klementinum officially awarded the Ministry of Culture Library of the Year 2013 in the category of 'significant achievement in the provision of public library and information services' for modernization of space and creative approach to the development of community libraries.

Detailed information about the event

Autorské čtení s Klárou Mandausovou - PŘESUNUTO NA JARO

illustration to the event

Klára Mandausová ráda píše. Psaním se živí už čtvrt století jako novinářka, začínala v ekonomickém týdeníku Svět hospodářství, třináct pracovala v MF Dnes, devět let časopise Marianne a teď jako editorka a redaktorka magazínů Nové proměny bydlení a Krásný rok, pro další časopisy připravuje rozhovory se zajímavými lidmi. O věcech, které se nevejdou do novin a časopisů, píše v knížkách. 


Podílela se na bestselleru lékaře Jana Hnízdila Příběhy obyčejného uzdravení. O těžkostech dospívání napsala knížku Puberťák, jak přežít a nezbláznit se. V nakladatelství Mladá fronta, které považuje za své domácí, vyšel její úspěšný román Slunečnice, přispěla do souboru povídek Příběhy ve znamení touhy a vydala dvě knížky fejetonů, My dokonalé a nejnovější Holky s voctem, které sama charakterizuje slovy "s humorem o životě, jaký je". 

 

Do svých deseti let bydlela v Litvínově, které dodnes považuje za své rodné město a nedá na něj dopustit. Ráda vzpomíná nejen na 3. jazykovou ZDŠ, kam chodila, ale i na prázdniny u babičky "na osadě" v době, kdy už bydlela s rodiči ve východních Čechách. Žije střídavě na samém kraji Prahy a v Rychnově nad Kněžnou, kdy bydlí její partner. Má dceru Kristinu a okolo sebe několik zvířat. Ráda lyžuje, chodí krajinou, rozmlouvá s lidmi a nepřestává se divit, jaký může život být. 

 

Vstupné zdarma.  Rezervace místa na e-amilu: hrabinska@knihovna-litvinov.cz

Age category
Adults
Terms:
  • 29.11.2021 16:30 - 6:00 PM
Venue:
Společenská místnost MK Litvínov

Sdílejte tuto akci na Facebooku

Update:Tuesday, November 30, 2021, 8:13 AM

QR code

QR code containing a link to the current page

Current www address of this website:
https://knihovna-litvinov.cz/akce/2393

The QR code can be used to quickly store a reference to the current web address. Just scan it into a suitable mobile application. For more information on QR codes, see Wikipedia.

Today's smartphones already often have built-in support for QR code from the manufacturer. Otherwise, you must install the necessary software. Suitable for mobile applications processing QR code example. Seznam.cz QR čtečka or QuickMark. However, there are many others.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Business hours

Adult and Children Department

Monday
8 - 18
Tuesday
8 - 17
Wednesday
13 - 18
Thursday
8 - 17
Friday
8 - 16

About this website